MINISTERSTWO WOJNY

V Polski Korpus Inwazyjny

Wszędzie tam, gdzie stanęła noga żołnierza Korpusu Inwazyjnego, było, jest i będzie Państwo Polskie.

Dziś jest


Strona główna
O Korpusie
Kodeks Honorowy
Ministerstwo Wojny
Linki


Stronę należy
oglądać
w rozdzielczości 1024x768
lub wyższej.

Strona jest
częścią serwisu
wielka.net.


(C) 2054-2062
V PKI

Wiadomości WojskoweMinisterstwo Wojny WRP

O Ministerstwie

Ministerstwo Wojny powstało w 2022 roku, kiedy w ramach akcji "hipertanie państwo" połączono Ministerstwo Obrony Narodowej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, które to w dobie ogólnoświatowego kryzysu, upadku organizacji międzynarodowych i narastającej agresji pomiędzy narodami przestało spełniać swoją dotychczasową rolę. Obecnie MW jest drugą co do wielkości (po Ministerstwie Informacji) instytucją w kraju. Jako jeden z sześciu super-resortów, ministerstwo to jest głównym realizatorem polskiej dyplomacji i polityki międzynarodowej, zaś jego nadrzędnym celem jest przewidywanie, planowanie i rozstrzyganie konfliktów zbrojnych na korzyść Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Zgodnie z art. 32. Konstytucji Wielkiej Rzeczypospolitej „Ministerstwo Wojny zapewnia bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Państwa Polskiego.” W Ministerstwie działa siedem oddzielnych Sztabów Operacyjnych zdolnych prowadzić siedem konfliktów światowych na ogromną skalę jednocześnie.

Ministerstwo Wojny zapewnienia totalne bezpieczeństwo wewnętrzne i spokój obywateli w nawet najbardziej odległych prowincjach Wielkiej Rzeczypospolitej. To dzięki niemu na świecie utrzymuje się dziś międzynarodowy pokój, a każde jego naruszenie jest szybko likwidowane.

 

Adres

Ministerstwo Wojny
Aleja Wiecznej Chwały Rzeczypospolitej 291,293,295,297
011-9806a Warszawa
Macierz

 

Ważniejsze departamenty

Departament d/s Ekspansji - powołany w celu tworzenia dalekosiężnych planów strategicznych, których efektem będzie rozciąganie strefy wpływów WRP.

Departament d/s Tymczasowej Okupacji - zajmuje się wojskowym zarządzaniem ziemiami, które z różnych powodów nie stanowią części Państwa Polskiego.

Departament Agresywnej Ochrony Pogranicza - odpowiedzialny za realizację najważniejszej doktryny w polskim systemie militarnym.

Departament Zaopatrzenia - odpowiedzialny za utrzymanie ciągłości dostaw do ponad miliona polskich żołnierzy utrzymywanych poza granicami Macierzy.

Departament Nowoczesnych Technologii - odpowiedzialny za utrzymywanie polskiego wojska na poziomie technologicznym, o którym naukowcy w sztabach innych państw nawet nie śnią.

 

Do góry